Koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego

8 grudnia 2018 ||16:00 - 18:30

Centrum Kultury w Ostródzie,z dumą wpisuje się w kalendarz miejski imprez Jubileuszowych,w wyjątkowym dla Polski roku 100 lecia Odzyskania Niepodległości.Oferta była zróżnicowana.Proponowane wydarzenia,cieszyły się zainteresowaniem i aprobatą społeczną. Rok Jubileuszowy powitaliśmy Galą Noworoczną” Operetka wczoraj i dziś”. Bajkowy świat operetki arie,duety i polki słynnych operetek:Księżniczka Czardasza, Wesoła wdówka, Wiedeńska Krew. Repertuar Gali uzupełnił Koncert Noworoczny i Polska Opera Kameralna z Kazimierzem Kowalskim. Nie zabrakło polskich Aktorów Teatru I Estrady jak:Jerzy Połomski, Hanna Śleszyńska, Piotr Gąsowski, Piotr Machalica, z koncertem” Mój Młynarski,. Chciałoby się powiedzieć NASZ WSPANIAŁY MŁYNARSKI i Jego ogromny wkład w kulturę Polską”Zrobiliśmy ukłon w stronę Współczesnego Malarstwa Polskiego,zapraszając jednego z najwybitniejszych współczesnych artystów Pana Antoniego Fałata i eksponowaliśmy wystawę” Polski styl” przez dwa miesiące,nie zapominając o wybitnych twórcach rodzimych jak Wojciech Gawor. W okresie wakacyjnym, przez dwa miesiące,dzieci podziwiały Polskie Lalki z kolekcji Cepelii Polskiej. Wspieraliśmy inicjatywę Hotelu Willa Port, czytania poezji wybitnych polskich poetów jak Zbigniew Herbert, Konstanty Ildefons Gałczyński czy Noblistki Wisławy Szymborskiej.Po raz pierwszy w historii Ostródy,dzięki projektowi z Ministerstwa i wsparciu Burmistrza Miasta, podziwialiśmy polską operę narodową, którą była „Halka” Stanisława Moniuszki”.
Nie zapomnieliśmy o polskim kompozytorze Fryderyku Chopine.” Chopin na strunach”- to projekt uznanych muzyków,który spotkał się z fantastycznym odbiorem ostródzkiej publiczności.
Koncert Galowy ” Nasza Polska Niepodległa” w dniu 11 listopada, był pięknym wydarzeniem.Cieszymy się razem z naszą wierną widownią,że wytrwaliśmy w pięknej polskiej tradycji, choć” specjaliści od krytyki”, próbowali zburzyć,to co wynika z naszej kultury, historii. Rok Jubileuszowy zakończymy koncertem Reprezentacyjnego Zespołu Wojska Polskiego w dniu 8-ego grudnia 2018r. o godz 16.00 ,w Hali OCSiR przy ul. Kościuszki. ZAPRASZA CENTRUM KULTURY W OSTRÓDZIE.WSTĘP WOLNY!!!

Date:
8 grudnia 2018