Wernisaż wystawy malarstwa Ani Swobody „Wewnętrzne światło”

6 września 2019 ||18:00 - 26 października 2019 ||17:00

Zapraszamy do Galerii Sztuki w ostródzkim Zamku. WYSTAWA będzie udostępniona do zwiedzania od 7 września do 26 października. Zapraszamy od wtorku do soboty w godz. 10:00 – 17:00 Ania Swoboda urodziła się w Polsce w Tomaszowie Mazowieckim. W 1988 roku ukończyła Liceum Plastyczne w Łodzi ze specjalizacją Dekoratorstwo – WYSTAWIENNICTWO. W 1990 r. przeniosła się do Włoch, do Rzymu; w latach 1992–1993 uczęszczała do „Accademia del Superfluo” (sztuki dekoracyjne; trompel’oil, malarstwo iluzjonistyczne, stencil). W 1997 roku, po ukończeniu Wydziału Malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Rzymie w katedrze prof. Nunzio Solendo, wkroczyła w środowisko artystyczne stolicy, wystawiając swoje obrazy w różnych galeriach i uczestnicząc w licznych pokazach grupowych z młodymi artystami. Od 2000 roku rozpoczęła swoje szczególne studium aktów, proponując zupełnie nowy figuratywizm, który opiera się na jego intymnej istocie w powietrznych barwach. Od 2003 roku koncentruje swoją działalność artystyczną na skardze społecznej dotyczącej łamania praw człowieka we współczesnym świecie. W 2005 roku założyła stowarzyszenie kulturalne „ARTE CONTINUA”, które zajmuje się wyłącznie promowaniem sztuki wizualnej młodych artystów. Od 2009 roku rozpoczęła się seria instalacji. Łączy malarstwo z technologią, wykorzystuje trójwymiarowość pracy, aby pobudzić obserwatora do uważniejszej i bardziej świadomej refleksji nad otaczającym go środowiskiem i możliwych szkód, jakie jego działania mogą wywołać, jeśli nie są kontrolowane. Bodźce dźwiękowe, wizualne i chromatyczne są narzędziami do precyzyjnego potępienia współczesnego społeczeństwa i oferują krytyczną interpretację systemu. W latach 2009–2018 artystka odbyła wiele podróży artystycznych; wystawiała we Włoszech, w Hiszpanii, Holandii, Chinach, Tunezji, Grecji, Turcji, Korei Południowej, Szwajcarii i Polsce nawiązując kontakt z najbardziej innowacyjnymi osobistościami światowej sceny artystycznej. Udział w sympozjach (m.in.International Art Sympozjum) pozwala jej na rozwinięcie własnej ścieżki artystycznej. Jej prace znajdują się w muzeach, galeriach, kolekcji publicznych i prywatnych we Włoszech i za granicą. Patronat Honorowy nad wystawą objął Burmistrz Miasta Ostróda Zbigniew Michalak.

Start:
6 września 2019 ||18:00