FILM NIEMY z AKOMPANIAMENTEM NA ŻYWO

W ramach współpracy Centrum Kultury w Ostródzie z Teatrem Jaracza w Olsztynie i organizacją projektu teatralnego Przestrzenie Sztuki – TEATR JARACZA na EKRANIE, już 19 sierpnia o godz. 20:00 na dziedzińcu ostródzkiego Zamku będziemy mieli okazję zobaczyć jeden z najlepszych filmów okresu niemego w reż. Friedricha Wilhelma Murnau’a, z rewelacyjną kreacją Emila Janningsa „Portier z hotelu Atlantic” (1924). Filmowi towarzyszyć będzie muzyka na żywo, w wykonaniu kwartetu jazzowego MC KWADRAT. Poza oprawą muzyczną, na żywo będą czytane także napisy. Czytał będzie Marian Czarkowski, aktor Teatru Jaracza w Olsztynie.
„Wyjście ze sztuką poza budynek pomaga pokazać, że sztuka, w tym teatr, to nie tylko patetyczna atmosfera. Sztuka jest bliżej odbiorcy, na wyciągnięcie ręki”.
Bezpłatne wejściówki na to wydarzenie można odbierać w biurze ochrony w Zamku w Ostródzie.
tel. 89 646 32 31. Uwaga: obowiązują limity (4 szt. na osobę) oraz kolejność zgłoszeń.