Koncert - Pamiętajmy o Osieckiej...
osiecka-ostroda-2014.jpg
 
Lato z folklorem w Amfiteatrze
mlf2014.jpg
 
Międzynarodowe Lato z Folklorem
Image
 
Gypsy Festiwal - Hitano i przyjaciele
Image
 
Broadway w Ostródzie
broadway.jpg
 
Wystawa - WIOSNA WRESZCIE W NASZYM MIEŚCIE
Image
 
Moc w Ostródzie II
Image
 
Hitano - koncert
Image
 
Wojciech Gawor - wystawa
Image
 
Koncert - Mack Goldsbury Quartet
KONCERT ODWOŁANY
- z przyczyn niezależnych od organizatora Wykonawcy w skutek warunków atmosferyczncyh nie dotrą w odpowiednim czasie do miesjca występu -
 
Image
 
Koncert - Marek Piekarczyk Akustycznie
Image
Czytaj całość
 
Echa Mrągowa
Image
 
Pamiętajmy o Osieckiej...
Image
 
Lato z folklorem
Image
 
DNI MORZA 2013
Image
 
ECHA MRĄGOWA

17 sierpnia, godz .19.00,amfiteatr, bilety 10PLN.


To druga edycja muzyki Country. Odmiana muzyki rozrywkowej, która powstała w USA w XX w. z ballad kowbojskich i traperskich na tyle się podoba wśród naszych mieszkańców, że tych którzy nie mogą udać się do Mrągowa na muzyczne pikniki zapraszamy do ostródzkiego amfiteatru w którym pod kierunkiem autora, kompozytora, psychoterapeuty i cenionej postaci polskiej sceny muzycznej Tomasza Szweda zostaną przygotowane wersje ostródzkich „Ech Mrągowa" na które zaprasza organizator Centrum Kultury, Agencja Upowszechniania Kultury na zamku.

 
NA CAŁYCH JEZIORACH TY

12 sierpnia, godz. 18.oo, amfiteatr, wstęp 10PLN.


Piosenki Agnieszki Osieckiej to druga edycja finału 16ego konkursu i festiwalu Pamiętajmy o Osieckiej, który odbywa się w Sopocie, a do Ostródy przyjeżdżają już tylko najlepsi z najlepszych. Impreza jest organizowana przy współpracy fundacji okularnicy im. Agnieszki Osieckiej i poprzedzona zostanie supportem rodzimych interpretatorów piosenek Agnieszki Osieckiej. Rezerwacji miejsc można dokonywać u organizatora na zamku w Centrum Kultury, Agencji Upowszechniania Kultury.

 
FESTYN KULTURY ROMSKIEJ, BIESIADA ROMSKA

2 sierpnia godz. 19.oo-24.oo, amfiteatr, bilet 15PLN.


To pierwsza próba wprowadzenia do kalendarza imprez, stałej pozycji związanej z kultura romską. Inicjatorem pomysłu jest zespół Hitano i prezes stowarzyszenia Adam Fedorowicz, któremu miejmy nadzieję, uda się zgromadzić fanów wokół tej fantastycznej i żywiołowej imprezy. Centrum Kultury, Agencja Upowszechniania Kultury na zamku jako koordynator imprezy zachęca do rezerwacji miejsc.

 
MIĘDZYNARODOWE LATO Z FOLKLOREM

22-26 lipca, godz. 18.oo-21.oo, amfiteatr, karnet 15PLN, bilet jednodniowy 5PLN.

 

To już siódma edycja pięciodniowej imprezy, podczas której na scenie przewija się ponad siedmiuset wykonawców z różnych krajów świata. W roku bieżącym wystąpią zespoły pieśni i tańca z Bułgarii, Meksyku, Brazylii, Serbii, Ukrainy, Korei, Sierra Leone, Gruzji, Armenii. Prezentacje zespołów z zagranicy są poprzedzane występami dziecięcych zespołów pieśni i tańca z Polski. Tegoroczny festiwal rozpocznie się 22 lipca o godz. 18 uroczystym przemarszem ul. Czarnieckiego, z wyjściem z „Białych koszar" podążając ulicą, a dalej bulwarem do amfiteatru, do którego od dwóch lat impreza została przeniesiona. Koncerty odbywać się będą od godz. 18 do 21. Szczegółowych informacji udziela i rezerwację miejsc prowadzi(karnet 15 PLN na pięć dni i 5 PLN na jeden dzień) Centrum Kultury, Agencja Upowszechniania Kultury na zamku.

 
Janki, wianki, piosenki
22 czerwca, godz 17.oo, amfiteatr, wstęp wolny.
 
To impreza cykliczna, która odbywa się w terminie poprzedzającym Noc Świętojańską, Noc Kupały, na Warmii i Mazurach zwaną Palinocką. Ostródzka edycja nawiązuje do starego zwyczaju kiedy młode dziewczyny plotły wianki z kwiatów i magicznych ziół, wpinały w nie płonące łuczywo i w zbiorowej ceremonii ze śpiewem i tańcem powierzały wianki falom rzek i strumieni. Poprzedza ją konkurs na najładniejszy wianek, którego rozstrzygnięcie odbywa się przed koncertem zespołów ludowych z miasta i regionu we współpracy ze Stowarzyszeniem Zespołu Pieśni i Tańca Warmia. Informacji na temat konkursu udziela organizator – Centrum Kultury, Agencja Upowszechniania Kultury.
 
««  start « poprz. 1 2 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 20 z 32