Mazurem Po Warmii i Mazurach – Koncert Galowy Święta Niepodległości

Znak naszych czasów,to pęd i gonitwa,chęć poznawania innych kultur. Polak jest obywatelem świata,obywatelem Europy,ale przede wszystkim obywatelem Polski. Jednak w różnych barwach wielokulturowości,pędzie życia łatwo zapomnieć o barwach biało czerwonych,narodowych naszego kraju,naszej ojczyzny. Nie chodzi o symbole graficzne,ale każda dziedzina naszego życia ma wytwory ,produkty ,które są marką polską. Sztuka polska jest tym produktem,który zasługuje na szczególne miejsce w naszym życiu. Wizerunek Polaka,dla którego dzieła kultury narodowej, są jego tożsamością budzi szacunek na świecie. Aby jednak,uwiarygodnić taki przekaz w świecie,warto więcej upowszechniać dzieła kultury polskiej w naszym domu Ojczystym, w Polsce, w naszej Małej Ojczyźnie na Warmii I Mazurach, w naszym mieście w Ostródzie. Takim działaniem są Koncerty Galowe , konsekwentnie ,organizowane od 20 lat przez Centrum Kultury w Ostródzie. Tegoroczny Koncert „ Mazurem po Warmii i Mazurach”z okazji święta Niepodległości w dniu 11 listopada, jest wyjątkowy, nie tylko ze względu na wybitnych artystów ze Śląska w osobach solistki Jolanty Kremer, tenora Oskara Jasińskiego , czy wspaniałych młodych adeptów Zespołu Tańca Polskiego Mazur pod kierunkiem Grzegorza Łabacza,ale jest wyjątkowy ,gdyż poprzedza rok Jubileuszowy 100- Lecia Niepodległości Państwa Polskiego. Dlatego wyjątkowo ,Koncert Galowy „ Mazurem po Warmii i Mazurach „ wzbogacony będzie o króciutkie historyczne wprowadzenie dr Ryszarda Sajkowskiego.

Koncert poprowadzi Anna Zapaśnik Baron , ZAPRASZA CENTRUM KULTURY W OSTRÓDZIE