Spektakl „Marzenie Nataszy” z udziałem Agnieszki Skrzypczak

Nareszcie w Ostródzie, rodzinnym mieście Agnieszki Skrzypczak, doczekaliśmy się prezentacji spektaklu „Marzenie Nataszy” wg sztuki Jarosławy Pulinowicz w reżyserii Nikołaja Kolady. Agnieszka gra w nim główną rolę, za którą zdobyła szereg nagród, m.in.: ZŁOTA MASKA dla Agnieszki Skrzypczak za najlepszy debiut w sezonie 2012/ 2013, NAGRODA GŁÓWNA dla najlepszej aktorki na VII Festiwalu Kolyada – Plays w Jekaterynburgu, NAGRODA DLA MŁODEJ AKTORKI na XIII Festiwalu Dramaturgii Współczesnej „Rzeczywistość Przedstawiona” w Zabrzu, NAGRODA IM. NARDELLEGO za najlepszy debiut na scenach dramatycznych w sezonie 2012/2013, TALENT TRÓJKI w roku 2014.

Spektakl odbędzie się 05.10.2016 r. o godz. 18.30 w Sali Kameralnej ostródzkiego Amfiteatru.

Bilety w cenie 20 zł w przedsprzedaży, 30 zł w dniu spektaklu do nabycia w amfiteatrze w pok. 105.

INFO o spektaklu:

Jarosława Pulinowicz
MARZENIE NATASZY
przekład – Agnieszka Lubomira Piotrowska reżyseria – NIKOŁAJ KOLADA
scenografia – Justyna Łagowska,
opracowanie muzyczne – Rafał Kowalczyk,
asystent reżysera – Filip Gieldon,
inspicjent, sufler – Ewa Bojanowska,
tłumaczenie na próbach – Barbara Twardosz-Droździńska
występują – Agnieszka Skrzypczak, Karol Puciaty
Dwa monodramy Jarosławy Pulinowicz w reżyserii wybitnego rosyjskiego reżysera i dramaturga Mikołaja Kolady złożyły się na jeden znakomity spektakl. Przedstawienie powstało niejako „ku przestrodze”, bo na dzisiejszych nastolatków czyhają różne życiowe zasadzki i niebezpieczeństwa, których, co oczywiste, nie dostrzegają oni sami, a co gorsza – także ich najbliżsi. Porywające i budzące niekłamany podziw aktorstwo Agnieszki Skrzypczak uwiarygodnia historię dwóch szesnastolatek, które dzieli wszystko – pozycja społeczna, postawa wobec życia, ogląd rzeczywistości i własne aspiracje. Łączy zaś silnie, aż do skrajności, rozwinięty egoizm i całkowita bezwzględność w obronie swojego status quo. Obie walczą o siebie, obie mają te same marzenia – przeżyć prawdziwe uczucie i być kochaną… Spektakl jest poruszającym zapisem emocjonalnego okaleczenia, destrukcji osobowości i samotności.
Powstał emocjonujący, ekspresyjny spektakl, niepozwalający oderwać oczu od aktorki (…), błyskawicznie wciągającej widza w świat dwóch krańcowo odmiennych 16-latek.
Tekst wart uwagi małolatów i dorosłych w przekazie nie do zapomnienia.
Renata Sas, Express Ilustrowany

Agnieszka Skrzypczak daje na scenie popis niebywałej ekspresji. Spokojnie mogłaby obdzielić nią kilka aktorek i jeszcze by zostało. Ekspresja ta znajduje uzupełnienie w jej zdolności do poddawania się nagłym metamorfozom. I to z niezwykłą łatwością.
„Marzenie Nataszy” to kolejny krok Agnieszki Skrzypczak ku wyżynom aktorstwa. Krok udany, postawiony w sposób zdecydowany i wiele rokujący.”
Łukasz Kaczyński, Dziennik Łódzki

„Marzenie Nataszy” to spektakl wręcz idealny do zainicjowania na godzinie wychowawczej dyskusji nad postawami współczesnej młodzieży.
Piotr Grobliński, reymont.pl

Kolada prezentuję tę historię za pomocą fantastycznie rokującego aktorstwa Agnieszki Skrzypczak, która swobodnie zmienia środki i gesty, służące jej do nadawania charakteru odgrywanej postaci. Skrzypczak potrafi skupić na sobie uwagę widza przez cały spektakl. Co chwilę zaskakuje. Na scenie jest sama – i nie chodzi tylko o to, że nie ma partnera (na kilka minut pojawia się Karol Puciaty), ale nie ma też żadnej scenografii, muzyki, wizualizacji. Jest prosty układ: ona – tekst – widz.