Wernisaż wystawy malarstwa Lilli Bartnikowskiej

LILLA BARTNIKOWSKA

nota biograficzna

Moja przygoda z malarstwem rozpoczęła się od udziału w 2011 r., a następnie w 2012 r. w Warsztatach Vedic Art – malarstwa intuicyjnego, którego istotą jest podążanie za impulsem, otwarcie się na odczucia i emocje. One obudziły we mnie artystyczną pasję, okazały się także swoistą psychoterapią. Początkowo były to obrazy intuicyjne Vedic Art (akryl), mandale (akryl), potem martwa natura (olej). Od 2014 r. moją twórczość zdominował batik.

Stale doskonalę swój warsztat artystyczny. Początkowo, od 2012 r. do 2015 r. w ramach Grupy Twórczej „Galeria na Peryferiach” działającej przy Radzie Osiedla Dajtki w Olsztynie, gdzie tworzyłam w technice akrylu i oleju. Od 6 lat uczęszczam do pracowni batiku prowadzonej przed Iwonę Bolińską -Walendzik w Miejskim Domu Kultury w Olsztynie. Od 2018 r. biorę także udział w zajęciach z rysunku w Domu Kultury „Na Górce” w Olsztynie.

W 2014 r., tj. podczas wakacyjnego pleneru, zorganizowanego przez Stowarzyszenie Klub Plastyka Amatora „Sąsiedzi” w Olsztynie, zakochałam się w batiku. Tematy prac wybieram spontanicznie. Inspirują mnie podróże dalekie i bliskie, pejzaże, motywy roślinne i urbanistyczne. Uwielbiam pracę z kolorem i taką możliwość daje mi batik. Uwielbiam tą technikę także za jej niepowtarzalność i pewnego rodzaju nieprzewidywalność.

NAGRODY:

Konkurs Malarstwa Nieprofesjonalnego im. I. Bieńka w Bielsku-Białej:

• II nagroda 2016 r. batik „Zaułek na wzgórzu”

• Wyróżnienie 2017 r. batik „Dzbany”

• Wyróżnienie honorowe 2020 r. batik „Przejście”

Przegląd Sztuki Nieprofesjonalnej Kobiet „Kobiece Impresje” w Dywitach k. Olsztyna:

• I nagroda 2018 r. batik „Wakacyjne wspomnienia”

• III nagroda 2016 r. batik „Roztocze”

• Wyróżnienie 2017 r. batik „Irysy”

Wojewódzki Przegląd Plastyki Nieprofesjonalnej Centrum Kultury i Edukacji w Mrągowie:

• Wyróżnienie 2018 r. batik „Rozlewiska”

Międzynarodowy Konkurs Sztuk Wizualnych „Wyobraźnia malowana batikiem” Dzielnicowy Dom Kultury „Bronowice” w Lublinie

• I nagroda w kategorii +25 2019 r. batik „Grecki plac”

WYSTAWY INDYWIDUALNE:

„Radość tworzenia” Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie 2016 r.

„Inspiracje: świat daleki i bliski” Centrum Polsko-Francuskie w Olsztynie 2018 r.

WYSTAWY ZBIOROWE:

„Galeria pod Antenką” Radio Olsztyn 2014 r.; Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie w ramach przeglądu twórczości członków Stowarzyszenia KPA „Sąsiedzi” 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018 oraz wystawach poplenerowch 2014, 2015, 2016; ArtFinał Centrum Sztuk Wizualnych MOK Olsztyn 2015, 2016, 2017, 2018; „Sąsiedzi w Kortowie” Galeria Biblioteki Uniwersyteckiej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego 2018; „Z pracowni-batikowe światy” Miejska Biblioteka Publiczna na Zamku w Ostródzie 2020.

Zapraszam na wystawę do Galerii Sztuki Centrum Kultury w Ostródzie

Lilla Bartnikowska