Wystawa malarstwa Haliny Niewiadomskiej „Poza chwilami”

Centrum Kultury w Ostródzie zaprasza do Galerii Sztuki na wystawę malarstwa HALINY NIEWIADOMSKIEJ „Poza chwilami…”

Otwarcie wystawy 5 czerwca 2015 o godz. 17:00 wstęp wolny.

Halina Niewiadomska urodziła się w Miłakowie na pograniczu Warmii i Mazur. Ukończyła Liceum Pedagogiczne oraz Studium Nauczycielskie w Ostródzie. Jest absolwentką Filologii Polskiej na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Od 1987 roku mieszka i tworzy w Toruniu. Maluje obrazy olejne, akryle, akwarele, pastele. Bierze udział w licznych plenerach, konkursach oraz wystawach zbiorowych. W 1996 roku otrzymała III nagrodę na Ogólnopolskim Biennale ARS -96 w Warszawie. Jest autorką 17 wystaw indywidualnych i współautorką kilkudziesięciu wystaw zbiorowych w kraju i za granicą. Jej prace znajdują się w zbiorach Ministerstwa Obrony Narodowej, Centralnej Biblioteki Wojskowej w Warszawie, Wyższej Szkoły Filologii Hebrajskiej w Toruniu, w wielu instytucjach kulturalno-oświatowych, bibliotekach, szkołach wyższych oraz w zbiorach prywatnych w Polsce, Niemczech, Słowacji, USA, we Włoszech i w Brazylii.

Wystawę „Poza chwilami…” Haliny Niewiadomskiej będzie można oglądać w Galerii Sztuki Centrum Kultury w Ostródzie do końca czerwca 2015.
Galeria zaprasza od wtorku do soboty w godz. 9:00 – 17:00
Bilety wstępu do galerii: 3 zł – normalny, 2 zł – ulgowy