Wystawa – Muzyka Baroku Boliwijskich Indian

Mamy zaszczyt zaprosić Państwa na wystawę misyjno-etnograficzną pt. „Muzyka Baroku Boliwijskich Indian”, która pochodzi ze zbiorów Muzeum Misyjno-Etnograficznego Księży Werbistów w Pieniężnie. Wystawa jest możliwa do zrealizowania dzięki życzliwości, współpracy i pomocy ojca Wiesława Dudara – Dyrektora Referatu Misyjnego Księży Werbistów w Pieniężnie. Jest to szereg eksponatów, począwszy od instrumentów muzycznych, wykonanych przez Indian, poprzez obiekty sakralne, zdjęcia, publikacje, po ubiory stosowane w życiu codziennym. Prezentacja zawiera ponad 120 eksponatów. Kluczową jej częścią jest 28 minutowy film pt. „Wygrywam najcenniejsze”, poświęcony pracy misyjnej ojca Piotra Nawrota – misjonarza i muzykologa, badacza tradycji muzycznej w redukcjach jezuickich w Boliwii.
Wystawę można zwiedzać w Galerii Sztuki Centrum Kultury w Ostródzie (zamek) do końca marca 2015. Godziny pracy galerii: od wtorku do soboty 9:00 – 17: 00. Bilety wstępu: 3 zł – osoby dorosłe, 2 zł – dzieci, młodzież.
Przewodnicy grup zorganizowanych – bezpłatnie.
Szczegółowe informacje, rezerwacje terminów zwiedzania – tel. 89 646 32 31, wew. 49 lub 603 301 581 Wojciech Drabik – w godzinach pracy Galerii.
Prezentacja jest doskonałą okazją zapoznania się z kulturą boliwijskich Indian, a głównie z muzyką powstałą w byłych redukcjach jezuickich w drugiej połowie XVIII w., jak również z pracą misjonarzy i stanowi typową ofertę edukacyjną dla grup zorganizowanych ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich. W związku
z tym zapraszamy przede wszystkim nauczycieli z młodzieżą. Zwiedzanie wystawy przewiduje wprowadzające „słowo wstępne”, oprowadzanie po wystawie oraz krótką dyskusję i wymianę zdań po zwiedzaniu. W ramach powyższej prezentacji możliwe będzie przeprowadzenie lekcji edukacyjnych.
Oferta skierowana jest również do osób dorosłych, zarówno indywidualnych, jak też w grupach zorganizowanych.

Zapraszamy bardzo serdecznie.