Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Dni Morza w Ostródzie

29 czerwca 2019 ||09:00 - 23:00

Dni Morza na Mazurach !!!! Dlaczego ? Dlatego, że Ostróda posiada bezpośrednie połączenie z morzem poprzez słynny Kanał Ostródzko-Elbląski.

Rozpoczęciu sezonu wakacyjnego w naszym mieście tradycyjnie towarzyszy największa impreza żeglarska – Ostródzkie Dni Morza. W tym roku odbędą się 29 czerwca już po raz XXVIII, tradycyjnie już na Jeziorze Drwęckim oraz przylegającym bulwarze, zwanym od bieżącego roku – Bulwarem Europejskim.

Dni Morza w Ostródzie mają swoją długą historię. Dawniej w dniu przesilenia wiosenno-letniego odczuwało się nad jeziorem Drwęckim nastrój szczególny. Przez cały dzień statki Żeglugi odbywały rejsy spacerowe. Mieszkańcy gromadzili się pod wieczór na brzegu jeziora przy kanale. Płonęły ogniska, również na starych barkach. W niebo wystrzeliwały rakiety. Pływały pięknie oświetlone statki w pełnej gali flagowej, zaś na pokładach grały orkiestry, ludzie bawili się na wodzie i na brzegach.

Organizatorzy Dni Morza postanowili nawiązać do tych chlubnych tradycji ogłosić konkurs na „Najładniej udekorowaną jednostkę pływającą i przebraną załogę” podczas „XVIII Ostródzkich Dni Morza”. Zachęcamy wszystkich posiadaczy jednostek pływających do udziału w konkursie. Wręczenie nagród nastąpi podczas koncertu szantowego na molo w niedzielę dnia następnego ok. godz. 15.00.

Inną nowością tegorocznych Dni Morza będzie pokaz laserów bezpośrednio przed fajerwerkami.

XXVIII Ostródzkie Dni Morza rozpoczną się od godz. 10.00 regatami na Jez. Drwęckim. Od godziny 12:00 na nabrzeżu Jeziora Drwęckiego rozpocznie się piknik rodziny, w ramach którego rodzice z dziećmi będą mogli spędzić miło czas na grach, zabawach i konkursach. W godzinach wieczornych, na akwenie Jeziora Drwęckiego będzie można obserwować paradę jednostek pływających zakończoną pokazem laserów i sztucznych ogni oraz koncerty szantowe i rozrywkowe (wystąpią: Orkiestra Miejska, zespół Atlantyda oraz Orkiestra Samanta).
Po koncertach odbędzie się wspomniany wcześniej pokaz laserów oraz fajerwerków.

PROGRAM XXVIII OSTRÓDZKICH DNI MORZA:
Ostróda

Sobota 29 czerwca – Bulwar Europejski, Molo i Jez. Drwęckie

9.00 – Regaty Żeglarskie – przytań KŻ Morliny
12.00 – Piknik Rodzinny – nabrzeże Bulwaru Europejskiego
18.00 – koncerty na molo
– Orkiestra Miejska
– Atlantyda
– Orkiestra Samanta
22.40 – parada jachtów, pokaz laserów i fajerwerków

Niedziela 30 czerwca – molo

15.00 – koncert szantowy zespołu Akustik, wręczenie nagród w konkursie na „Najładniej udekorowaną jednostkę pływającą i przebraną załogę”

Details

Date:
29 czerwca 2019
Time:
09:00 - 23:00

Venue

Ostródzkie Molo
warmińsko-mazurskie 14-100 Polska + Google Map

Partnerzy

Skip to content