Spektakl „Szwabka” w reżyserii Marii Krystyny Andrzejewskiej

24 października 2019 ||18:00 - 20:00

24 października zapraszamy na godz. 18:00 do sali kameralnej w amfiteatrze na spektakl „Szwabka” w reżyserii Marii Krystyny Andrzejewskiej.

Autorką scenariusza jest Marta Frydrychowska.
Spektakl poprzedzi wprowadzenie Piotra Lisowskiego.

Wydarzenie realizowane jest w ramach projektu Stowarzyszenia ARS et LIBER pn. „Mazurzy pilnie poszukiwani” finansowanego ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Marta Frydrychowska to ostródzianka, uczestniczka i laureatka Ogólnopolskich Konkursów Krasomówczych, gdzie prezentowała gawędy o życiu Mazurów. Warsztat teatralny zdobywała w ostródzkiej grupie teatralnej „Zmysł”. Z okazji 675-lecia Ostródy napisała sztukę teatralną „Szwabka” zainspirowaną wierszami Marii Zientary-Malewskiej i Michała Kajki. Opowiada ona o doświadczeniach powojennych polskojęzycznych Mazurów, którzy starali się zachować swoją tożsamość. „Szwabkę” zrealizowała i wystawiła podczas jubileuszowego konkursu na ostródzkim zamku. Była wówczas uczennicą Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Bażyńskiego w Ostródzie. Obecnie mieszka w Gdańsku, jest absolwentką neurobiopsychologii Uniwersytetu Gdańskiego, zawodowo spełnia się jako instruktor ćwiczeń choreograficznych, ale jako wielozawodowiec ma różnorodne doświadczenia, również w pracy z niepełnosprawnymi.

Obsada: Lektor – Adam Pożegowiak, Anka – Maja Bunalska, Dziadek – Józef Gleba, Jasiek – Michał Lendzion, Nauczycielka – Janina Brzuzy , Sąsiadka – Magdalena Ulanowska, Tomek – Kacper Kottewicz, Zosia – Julia Lendzion, Klasa Anki – Grzegorz Kottewicz, Lena Danowska, Emil Danowski, Paulina Pladzyk, Aleksandra Balicka i inni.

Date:
24 października 2019