Stasys Eidrigevicius ekspozycja „NOTATNIK WYOBRAŹNI”

1 lipca 2016 ||18:00 - 30 sierpnia 2016 ||18:00

Stasys Eidrigevicius – światowej sławy artysta i Jego ekspozycja „NOTATNIK WYOBRAŹNI” już od 1 lipca 2016 znajdą się w Galerii Sztuki w ostródzkim zamku.Wystawa organizowana przez Centrum Kultury w Ostródzie potrwa do 30 sierpnia 2016r. To czas w którym możemy od wtorku do niedzieli w godz od 9.00-do 17.00,oddać się refleksji, wynikającej z inspirujących prac Mistrza Stasysa.Dla tych którzy być może nie interesują się na codzień sztuką wspólczesną przypomnę ,że Stasys Eidrigevicius jest malarzem ,plakacistą,twórcą ex librisów,rysunków.ilustracji książkowych happeningów i instalacji.Urodził się 24 lipca 1949 roku we wsi Miedniszki na Litwie z ojca Polaka i matki Litwinki.Ukończył : Szkołę Rzemiosł Artystycznych w Kownie(1964-1968) Instytut Sztuk Pięknych w Wilnie(1968-1973)
Od 1980 roku mieszka w Polsce w Warszawie.Bogata ,charakterystyczna ,nasycona indywidualizmem twórczość artysty z zakresu różnych dziedzin plastyki, malarstwa,poprzez fotografię, aż po aranżację parateatralne- rozpoznawalna jest w wielu miastach i krajach świata. Artysta jest nagrodzony wieloma medalami wyróżnieniami. Jest na liśćie 110 najwybitniejszych ilustratorów świata,którą ogłoszono w Japonii. Szczegóły twórczości oraz całą”swoją artystyczną kuchnię” przedstawił w publikacji „Casa di Stasy”. Jest to szkicownik słowno -obrazowy( PIW 2008),który oprócz licznych reprodukcji zawiera fragmenty dziennika artysty ,sięgające czasów Jego litewskiego dzieciństwa.ZAPRASZAMY PAŃSTWA NIE TYLKO NA WERNISAŻ,KTÓRY ODBĘDZIE SIĘ 1LIPCA O GODZ 18.00 W SALI REPREZENTACYJNEJ ZAMKU W OSTRÓDZIE , ALE I DO OBCOWANIA Z WYSTAWĄ PRZEZ CAŁE WAKACJE.JEST TEŻ OKAZJA ,ABY UZYSKAĆ OD ARTYSTY AUTOGRAF, JEŚLI KTOŚ MA KSIĄŻKĘ ILUSTROWANĄ PRZEZ MISTRZA,A NASZE BIBLIOTEKI NA WARMII I MAZURACH ZAPEWNE TAKIE POZYCJE POSIADAJĄ,WIĘC TEŻ OKAZJA DO UPOWSZECHNIANIA CZYTELNICTWA.. SZTUKA NOSI NIE JEDNO IMIĘ I O TYM PRZEKONUJE NAS WIELOPŁASZCZYZNOWA TWÓRCZOŚĆ STASYSA EDRIGEVICIUSA.

Start:
1 lipca 2016 ||18:00