Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

XXV Ostródzkie Dni Morza

24 czerwca 2017 ||08:00 - 23:00

Rozpoczęciu sezonu wakacyjnego towarzyszy w naszym mieście największa impreza żeglarska – XXV Ostródzkie Dni Morza. Imprezie towarzyszyć będą X urodziny zespołu Akustik oraz impreza Janki, wianki, piosenki…

Dni Morza w Ostródzie mają już swoją historię. Dawniej w dniu przesilenia wiosenno-letniego odczuwało się nad jeziorem Drwęckim nastrój szczególny. Przez cały dzień statki Żeglugi odbywały rejsy spacerowe. Mieszkańcy gromadzili się pod wieczór na brzegu jeziora przy kanale. Płonęły ogniska, również na starych barkach. W niebo wystrzeliwały rakiety. Pływały pięknie oświetlone statki w pełnej gali flagowej, zaś na pokładach grały orkiestry, ludzie bawili się na wodzie i na brzegach.

Obecnie bulwar Jeziora Drwęckiego tętni nowym życiem. Jezioro leży praktycznie w centrum miasta, zaś zatoka miejska stanowi wymarzony amfiteatr na wiele tysięcy ludzi. Nabrzeże zostało wspaniale zagospodarowane, powstało molo spacerowe, na którym w sezonie letnim co tydzień odbywają się koncerty, imprezy. Mieszkańców i turystów przyciągają również  liczne restauracje i puby.

Podczas tegorocznych Ostródzkich Dni Morza będziemy świętować X-lecie zespołu Akustik, który wystąpi wraz z gośćmi w repertuarze szantowym, część sportowa to regaty żeglarskie oraz zawody wędkarskie. Wcześniej będziemy mogli uczestniczyć w pikniku rodzinnym na nabrzeżu Jez. Drwęckiego, przepłynąć się statkiem Żeglugi Ostródzko-Elbląskiej w promocyjnej cenie oraz bawić się na imprezie „Janki, wianki, piosenki” z Kapelą Ostródzianie oraz Zespołem Pieśni i Tańca Warmia.

Całą imprezę zakończy parada jachtów i pokaz sztucznych ogni.

Details

Date:
24 czerwca 2017
Time:
08:00 - 23:00

Organizer

CK ZAMEK
Phone
89 6463231
Email
ak@um.ostroda.pl
View Organizer Website

Venue

Ostródzkie Molo
warmińsko-mazurskie 14-100 Polska + Google Map

Partnerzy

Skip to content