KONCERT ZNAKOMITYCH BASISTÓW – ŚCIERAŃSKI & BLUM

„Jazz Travellers”- projekt powstały po powrocie A. Bluma z kilkuletniego pobytu w Londynie.
Duet łączy nowoczesne brzmienia, ogniste solówki Ścierańskiego na różnych gitarach( basowych jak też solowych) oraz temperament improwizacyjny Bluma, mocno inspirowany elementami muzyki etnicznej.
    Krzysztof Ścierański- legenda gitary basowej polskiego jazzu, bluesa i muzyki rozrywkowej.
W ankiecie „Jazz Forum” królował w tej kategorii przez wiele lat.  Jako  muzyk sesyjny nagrywał z m.in. Tomaszem Stańko, Zbigniewem Namysłowskim, Ewą Bem, Krzesimirem Dębskim, przez Edytę Bartoszewicz po Grzegorza Ciechowskiego..
     Ostatnią płytę „Night Lakes” nagrał jako gitarzysta solowy, co było spełnieniem marzeń sprzed wielu lat i kolejnym podsumowaniem dekad muzycznej drogi.
   W duecie z wirtuozem  przekraczającym gatunki muzyczne i czarodziejem dźwięków wystąpi:
Aron Blum- gitarzysta basowy, improwizator, autor muzyki teatralnej.
Ostatnie kilka lat inspirowany rytmem i różnorodnością Londynu, gdzie dobrze odbierane były również koncerty solowe. Związana jest z tym płyta „ Letters from London” oraz jeden z najważniejszych obecnych projektów z legendą jazzowej sceny brytyjskiej, Gilad Atzmon, mającym w dorobku oprócz kariery jazzowej współpracę z Pink Floyd( płyta „The Endless River”), Sinead O’Connor czy Robbie Williamsem po The Blockheads.
 Aktualnie w przygotowaniu również projekt z muzyką J.S. Bacha ze znakomitym amerykańskim skrzypkiem, Steve Kindler.
Koncert „Jazz Travellers” odbędzie się w Sali Kameralnej Amfiteatru w Ostródzie
23 października 2020 o godz. 19:00
Bilety w cenie: normalny 12 zł, z Kartą Ostródzką 10 zł,
można nabyć w przedsprzedaży stacjonarnej: w Zamku (pokój nr 10) oraz w Amfiteatrze w pok. nr 105
W dobie ostrożności związanej z Covid 19 zachęcamy do zakupu biletów przez internet na stronie http://ckostroda.interticket.pl
W dniu koncertu będzie obowiązywała jedna, wyższa cena biletów – 20 zł.
Informujemy, że Centrum Kultury w Ostródzie pracuje zgodnie z wytycznymi obowiązującymi obecnie organizatorów imprez. W miejscu koncertu będzie obowiązywała ograniczona ilość osób, zachowanie odstępów, posiadanie maseczek oraz dezynfekcja rąk u wszystkich uczestników wydarzenia,
a także konieczność złożenia oświadczeń „o stanie zdrowia w związku z Covid 19” (oświadczenia będą dostępne przy zakupie biletów).
Zapraszamy!