Zamkowy Chór Kameralny na Międzynarodowym Festiwalu Muzycznym KOSTOSKI w Macedonii.

Zamkowy Chór Kameralny w Ostródzie reprezentował Warmię i Mazury oraz Miasto Ostródę na Międzynarodowym Festiwalu Muzycznym KOSTOSKI w Macedonii

Festiwal Kostoski ma na celu prezentowanie dorobku artystycznego krajów Europy. Co tydzień, kilkanaście zespołów reprezentujących różne style muzyczne, przygotowuje koncert w amfiteatrze w Ochrydzie dla mieszkańców miasta i turystów. Barwny korowód zespołów muzycznych ludowych, chórów, orkiestr maszeruje ulicami miasta, by u celu, nad malowniczym jeziorem Ochrydzkim, wystąpić ze swoim narodowym programem. Zamkowy Chór Kameralny zaśpiewał m.in. „Szła dzieweczka do laseczka”, „Oj, nasi jadą” oraz znane na całym świecie przeboje muzyki filmowej „New York, New York” i „In the jungle”.

Relacje z festiwalu można obejrzeć na stronie: Kostoski Festival Ohrid/ Kostoski Tourist Bureau Ohrid Macedonia

a także na:

Projekt był współfinansowany ze środków Samorządu Warmińsko-Mazurskiego oraz Miasta Ostróda. Wydarzenie wsparli sponsorzy: Hotel Anders w Starych Jabłonkach oraz Yoona Creative Group.
Współorganizatorem wyjazdu chóru na festiwal jest Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie