Sztuka i Design – otwarcie wystawy prof. Stanisława Gnacka

4 października 2017 ||10:00 - 11:00

W Galerii Sztuki Centrum Kultury w Ostródzie (w Zamku) w październiku prezentowana będzie wystawa prac prof. Stanisława Gnacka „Sztuka i Design”.

Serdecznie zapraszamy na wernisaż, wyjątkowo w środku tygodnia 4.10.2017 o godz. 12:00.

Podczas wernisażu nastąpi również uroczyste otwarcie pleneru artystycznego „Kolory Ostródy – czerwony”, który organizuje Warmińsko-Mazurska Fundacja Sztuki przy współpracy Centrum Kultury w Ostródzie i Muzeum w Ostródzie.

Profesor Stanisław Gnacek jest od kilku lat uczestnikiem ostródzkich plenerów, organizowanych przez WMFS.
Urodzony w 1952 r. W 1978 roku ukończył wrocławską PWSSP i uzyskał dyplom w zakresie projektowania szkła.
Pracuje w macierzystej uczelni. Obecnie na stanowisku profesora nadzwyczajnego prowadzi Pracownie Podstaw Kształtowania na Wydziale AW i W ASP we Wrocławiu.
Poruszanie się na pograniczu różnych dyscyplin sztuki, pozwala mu na eksperymenty strukturalne w obrebie wielu materiałów i wychodzenie poza ustalone granice ich postrzegania.

Zapraszamy na wernisaż!

Date: