Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Yaga Kowalik w koncercie Piaf, Greco, Aznawour

13 października 2017 ||17:00 - 19:00

Wieczory z muzyką francuską , nie są w Centrum Kultury zjawiskiem premierowym, choć należą do wydarzeń rzadkich. Wszystko będzie zależało od Państwa . Czy  klimaty muzyki  francuskiej znajdą swoich odbiorców w Ostródzie? ZAPRASZAMY!!!

Yaga Kowalik-absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie, laureatka licznych festiwali piosenki. W latach 90 wyjeżdża na stypendium piosenkarskie do Paryża. Uczęszcza do prestiżowego “Conserwatoire Mobel” prowadzonego przez Alice Dona. W Paryżu poznaje kompozytora Norberta Chiche. Wynikiem współpracy z nim jest nagranie we Francji teledysku do piosenki pt. ”Cracovie”, udział w targach płytowych MIDEM w Cannes,a także występ na międzynarodowym Festiwalu Piosenki w Sopocie. Równocześnie w ramach promocji teledysku bierze udział w licznych programach telewizyjnych,a także przygotowuje obszerny recital piosenek francuskich.Na zaproszenie muzyka Gilles Pellegrini Yaga Kowalik wyjeżdża ponownie do Francji. Spotyka się wówczas z twórczością BARBARY. Od tej chwili zafascynowana NIĄ opracowuje piosenki z jej repertuaru.

Koncert ”Barbara-historia życia” otwiera cykl pt. „Yaga Kowalik w repertuarze…” w którym artystka prezentuje kolejno repertuar takich twórców klasyki piosenki francuskiej jak: Juliette Greco, Edith Piaf czy Charles Aznavour.

Details

Date:
13 października 2017
Time:
17:00 - 19:00

Organizer

CK ZAMEK
Phone
89 6463231
Email
ak@um.ostroda.pl
View Organizer Website

Venue

ZAMEK Sala Reprezentacyjna
Mickiewicza 22
Ostróda, 14100 Polska
+ Google Map

Partnerzy

Skip to content