• To wydarzenie minęło.

Uwaga plakat! Wojciech Korkuć

11 marca 2017 ||18:30 - 20:00

Wystawa autora kontrowersyjnych plakatów – Wojciecha Korkucia w Ostródzie

W sobotę 11 marca o godz. 18.30 w galerii amfiteatru w Ostródzie odbędzie się wernisaż wystawy plakatów Wojciecha Korkucia, jednego najbardziej znanych ale i kontrowersyjnych ilustratorów i projektantów graficznych w Polsce i na świecie. Na wystawę w Ostródzie artysta specjalnie zaprojektował afisz.

Wojciech Korkuć, to twórca znanych dzieł m.in. plakatu „Achtung Russia” czy „Made in Germany”. Za pierwszy artyście groziło 2 dwa lata więzienia, ten ostatni powstał kilka lat temu, gdy politycy i ogólnoświatowe media zaczęły używać terminu „polskie obozy koncentracyjne”.

Prace Wojciecha Korkucia ukazują się w krajowych i zagranicznych publikacjach. Zostały wielokrotnie uhonorowane m.in. w „European Design Annual”, magazynie „Print”, amerykańskim konkursie „Creativity” Artysta jest laureatem wielu nagród i wyróżnień m.in.: w Konkursie na Artystyczny Plakat za „Jazz Jamboree’98”, za „sztuke w reklamie”, w Konkursie Reklamy Kreatura, 1999; otrzymał także Brązowy Medal na 11 Międzynarodowym Triennale Plakatu w Toyamie, Japonia, 2015.

Wernisaż wystawy będzie miał miejsce w sobotę, 11 marca 2017 r. o godz. 18.30 w galerii ostródzkiego amfiteatru. Kuratorem wystawy będzie Piotr Bernatowicz, historyk sztuki, dyrektor naczelny Galerii Miejskiej Arsenał w Poznaniu. Wystawa, na której będziemy mogli obejrzeć 40 prac artysty, do Ostródy przyjedzie z Gietrzwałdu i będzie czynna codziennie w godz. 10.00-17.00 do 8 kwietnia.

Po wystawie będziemy mogli obejrzeć i wysłuchać multimedialnego koncertu projektu L.A.S. Jacka Lachowicza.

11 marca 2017
Godzina: